3. 12. 2011
16. kolo
Eden

Fotbal:
V předehrávce 16. kola bojoval Slovan o druhé místo. Nakonec se mu to podařilo a urval 3 body. Samostatné utkání bylo zezačátku vyrovnané. Až ve 29. minutě zfauloval v pokutovém území Trubila Gebreho a bez protestů domácích se ihned kopala penalta. K míči se postavil Štajner, který bez obtíží lehce proměnil a Slovan vedl 1:0. Netrvalo dlouho a Slovan vedl už 2:0. Po hezké kombinaci zavěsil Gebre. Do půle byly ještě šance na obou stranách, ale ani jednomu týmu se nepodařilo vstřelit branku. V 62. minutě Breznaník z dálky vyslal bombu k tyči a Slovan vyhrával o 3 branky. Poslední dvacetiminutovku slávisti tlačili a snažili se dát gól, to se jim podařilo z pěkné akce Hlouška a Latky. Druhý zmiňovaný se prosadil hlavou a domácí snížili na 1:3. Slovan si už výhru ale pohlídal a slavil 3 body v pražském Edenu.

Sestavy:
Slavia:
Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Hloušek - Vlček (69. Petrák), Jarolím, Cicman (37. Milutinovič), Trubila (46. Hurka) - Janda - Blažek
Slovan:
Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karisik, Fleišman - Šural, Vácha, Janů, Breznaník (79.Bosančić) - Štajner, Rabušic (90.Kelić)

Diváci:
Na stadionu oficiálně 4851 diváků, což mi tolik nepřipadalo. Na stadion si mohlo cestu najít více lidí...
Slávistů na Tribuně Sever stojících okolo 650 (+ další sedící).
Nás něco málo přes 130 (stojící sotva stovka).

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Na konci utkání rozeslány po TS plakáty proti Strakovi + stroboskopy na různých místech Tribuny Sever. Jeden se dokonce dostal až do našeho sektoru...
Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
V prvním poločase se ještě snažili fandit, i když jsme od nich byli zvyklí na lepší výkony, ve druhém už spíš nárazovitě a čím dál víc se věnovali pokřikům proti Strakovi. Menší oživení přinesl gól v naší síti. Vlajky: V sektoru žádné, na stadionu jen pár fanklubových. Po celý zápas vyvěšeny plakáty proti Strakovi.
Hosté:
Fandící zhruba polovina, ostatní se jen koukali nebo se bavili. Se vstřelenými góly support nešel moc nahoru, až na poslední desetiminutovku ale byl jakž takž dobrý, i když celý zápas byl z naší strany takový nemastný neslaný. Vlajky: SC08, RPL, Chaotix, Turnov supporters a velká D.B.S.