Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

1. 8. 2013
3. předkolo EL, 1. zápas
U Nisy


Fotbal:
Hosté měli kvalitní nástup a v úvodu naše borce přehrávali, což hned v páté minutě vyústilo v penaltu, na kterou tentokrát Kovář nestačil. Naši si na vysoké tempo, které nasadil soupeř, zvykali až postupem času. V druhém poločase už to bylo lepší, postupně jsme si hlavně díky bojovnosti vypracovali i nějaký tlak, který vyústil ve dva góly, o které se opět postaral Rabušic. Ke konci zápasu byl ještě vyloučen jeden z obránců FCZ, ale nadějná standardka zůstala nevyužitá. Každopádně výhra 2:1 nás nechává doufat!

Sestavy:
Slovan:
Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Hušek (58. Kalitvincev), Rybalka - Delarge (58. Šural), Pavelka, Frýdek (90. Kolár) - Rabušic
Zurich:
Da Costa - Koch, Djimsiti, Nef, Benito - Schönbächler (86. Koch), Chiumiento, Gavranovič (80. Etoundi), Rikan, Konzen - Chermiti (86. Buff)

Diváci:
Ohlášeno 7780 diváků.
V kotli skoro 300 Slovaňáků. Vlajky: Supras Unisono, Supporters Ultras, D.B.S., Core, RPL, Turnov, DěBS, Mário, N.A.C.M.
Za vlajkou Chaotix, Nezmar a Modrobílí na Západní tribuně stálo asi 30 lidí. Do sektoru hostů prodáno 423 vstupenek. Hosté stáli za několika skupinovými vlajkami. Další Švýcaři byli i na ostatních tribunách.


Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Na tento zápas jsme připravili choreo, které reagovalo na jednu starší choreografii curyšských ultras, kterou si můžete prohlédnout například zde. My jsme vytáhli o něco menší kopii letadla FCZ a pod ním také typický anglický nápis z letadel, ale ten o záchranných vestách pod sedadlem. Vše doplňovaly modré pásy, modré kartony, bouřkové mraky a motto na plotě, které v českém překladu znamená něco jako: "Nouzové přistání do liberecké vody".Stejně jako původní akce měla i ta naše pokračování v podobě letadýlka (tentokrát už slovaňáckého), které za sebou táhlo nápis, v překladu: "Žádný navazující let pro FCZ". To mělo znamenat, že se Slovan postará o to, že si letos po Evropě za dalšími soupeři v pohárech už nezalítají. Kéž by...Hosté:
Hosté jako intro do utkání využili několik bengálů.

Support:
Domácí:
Kvalitní soupeř v hostujícím sektoru lidi v kotli motivoval k nadprůměrnému supportu, a to i přes nepříznivý vývoj zápasu. Rezervy by se ale určitě najít daly a na hosty to tak stačit nemohlo, přesto lze support tentokrát hodnotit pozitivně. Když se v průběhu druhé půle do základních pokřiků půle častěji přidávali i tribuňáci, byla z toho solidní pohárová atmosféra, jakou bychom si U Nisy přáli mít častěji. Odměnou všem pak byly dvě branky v síti hostů a obrat zápasu, který U Nisy vyvolal euforii. Během zápasu byl náš support doplňován i několika mávačkami, obouručkou S.C. a velkou mávačkou se znakem klubu a města.
Hosté:
Jak jsme od nich čekali, předváděli vytrvalý a hlasitý support s převahou dlouho zpívaných chorálů. Navíc v jejich sektoru po celý zápas vlály mávačky i obouručky.

Komentář:
Celkově hosté zanechali určitě velmi dobrý dojem a potěšili oko i ucho mnoha (nejen) německých groundhopperů, kteří se na tento zápas přijeli podívat. Bylo znát, jak to může vypadat, když v sektoru není jen menšina, ale většina ultras. Někteří z nás ale už ultrascénu FCZ naživo zažili víckrát a slibovali si od nich přece jen ještě o trochu víc.
Zápas byl poznamenán lokální povodní, která náš stadion zasáhla v noci z pondělí na úterý. Vyplaveny a částečně poničeny byly jak vnitřek hlavní tribuny včetně šaten, tak rozcvičovací prostor a část hrací plochy, kromě toho i fanshop a řada stánků na tribunách. Jako nejvážnější problém pro odehrání zápasu se ale nakonec ukázaly zaplavené elektrické rozvody k reflektorům. Nakonec se ale přesně na trénink, kdy se mělo rozhodovat o případném časovém posunu zápasu, podařilo všechny čtyři stožáry rozsvítit a muselo se věřit, že během zápasu světla nezhasnou. Dlouhodobě největším problémem je prý hlavní tribuna, kde je velký problém se zatékající vodou. Kdyby se tehdy před deseti lety kvůli stavbě hokejové arény neosekala plánovaná dostavba stadionu, tak se to teď nemuselo složitě řešit.
Z různých zdrojů (včetně informací od našeho známého ze Südkurve) se k nám doneslo, že po odjezdu hlavní části hostů došlo minimálně k jednomu "férovému" útoku, kdy byli ve výrazné přesile surově napadení i tribunoví fanoušci z Curychu. Co na to říct? Ještě že tohle není styl našeho kotle a že s těmi jedinci nemá už kotel nic společného.

Více se dočtete v magazínu Unisono.

Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.


Autor : S.CORE, čtené 23079x
Pondělí, 12. Srpna 2013

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1728 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL