Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

8. 8. 2013
3. předkolo EL, 2. zápas
Letzigrund


Fotbal:
Na odvetu 3. předkola Evropské ligy vyrážíme do Švýcarska, kde nás čeká zápas s papírově silnějším soupeřem - FC Zürich. První zápas jsme zvládli doma vyhrát 2:1, do odvety tedy jdeme s mírným náskokem. Od začátku zápasu jsou v mírné převaze domácí, kteří mají více šancí. Opět dostáváme jako první gól my, když v 17.minutě slaví gól domácí Chermiti. Tentýž hráč ve 22. minutě trefuje tyč. Do konce poločasu se ale už nic většího neděje. Kapitán Kováč asi o poločase musel udělat v kabině pěkné dusno, naši borci vstupují do druhého poločasu s hlavami nahoře a nechtějí za žádnou cenu tohle utkání prohrát. Jsou rychlí, bojující a aktivní tak, jak má liberecký fotbalista být. V 64. minutě vyrovnává Frýdek a o nějakých 20 minutek později dává vedoucí branku ukrajinský fotbalista Rybalka a Slovan zaslouženě vede. Do konce zbývá pár minutek a rozhodčí ukončuje zápas. Auf Wiedersehen FC Zürich! Slovan Liberec postupuje do playoff Evropské ligy, kde narazí na severoitalský tým Udinese Calcio.

Sestavy:
FC Zürich:
Da Costa - P. Koch, R. Koch, Djimsiti, Benito - Schönbächler (87. Kukuruzović), Rikan (75. Buff), Chiumiento, Henrique - Chermiti, Gavranović (75. Etoundi)

Slovan:
Kovář - Kušnír, Kováč, Kelić (53. Šural), Fleišman - Sackey (71. Karišik), Rybalka - Frýdek (75. Kalitvincev), Pavelka, Delarge - Rabušic.

Diváci:
Na 3.předkolo Evropské ligy dorazilo na stadion Letzigrund jen 5915 diváků, tedy ještě méně než v Liberci.
Za vlajkou Zürcher Südkurve a vlajkou s obrázkem rozeřvávače okolo 3000 fanoušků.
Liberečáků něco kolem 100. Vlajky: D.B.S., Supras Core, DěBS, TS, R.I.P. Mário.

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Bez chorea, k vidění byla jen jedna menší dýmovnice na okraji kotle. Mávačky po celý zápas.

Hosté:
Na začátku utkání jsme vytáhli na stadionu Letzigrund asi desítku obouruček a pár mávaček, aby se podívaly i do světa.

Support:
Domácí:
Domácí tradičně předváděli hlasitý, melodický, zpěvný support. Jednotlivé chorály nebo popěvky většinou vydržely po několik minut. Většina lidí se se zapojovala, opticky to vypadalo velmi dobře. Po druhém gólu v domácí síti se fandění domácích trochu zhoršilo.

Hosté:
Do supportu vlítlo pár jedinců s chutí a nadšením. Po gólu domácích se ale fandilo spíše jen v okruhu kolem rozeřvávače. V utkání se musel neplánovaně zaučovat i další rozeřvávač. Poté, co Slovan konečně skóroval, se nálada i fandění v celém sektoru zvedla, což pomohlo i hlasitosti. V tu chvíli se většina sektoru fanděním velmi dobře bavila a snad nikdo se nemohl nudit. Vrchol logicky přišel po vedoucí brance Slovanu. Kéž by celý sektor takhle fandil po celý zápas. Myslím, že by se to každému líbilo.

Komentář:
1.Cesta: Naše cesta do Zürichu (800km) trvala nádherným dvoupatrovým autobusem nějakých 12 hodin i se čtyřmi přestávkami. Autobus byl skoro do posledního místečka plný, vešlo se do něho přes 70 lidí. Myslím si, že takový autobus si ani nezasloužíme :-D Cesta proběhla v dobré a docela klidné náladě. Do Curychu vyrazilo i několik aut a dorazili též nějací švýcarští Češi.
2.Dresy: Do odvetného utkání na cizím hřišti jsme si oblékli modré dresy, jelikož soupeř měl bílé! Škoda, že to tak nešlo už loni!
3.Diváci: Dle mého názoru, si na ochozy stadionu Letzigrund našlo cestu překvapivě málo diváků. Nejspíše kvůli skoro celodennímu dešti a pro Švýcary nepříliš atraktivnímu soupeři. Ale domácí kotel si podržel svůj počtový standard. Tento zápas ale musel vzít zavděk vyhnanstvím o sektor vedle, protože na evropské poháry domácí nesmí obsazovat sektory ke stání.
4.První poločasy: Máme další fotbalovou "tradici". Na jaře většinu utkání musíme druhé poločasy otáčet, protože většínu utkání v prvních poločasech prohráváme. Doufám, že na tuhle "tradici" necháme zapomenout co nejdřív. :-D. Vzhůru do fináále!!! :-D

Více se dočtete v magazínu Unisono.

Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.


Autor : Adam, čtené 22543x
Úterý, 13. Srpna 2013

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1728 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL