Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

22. 8. 2013
Play-off, 1. zápas
Stadio Nereo Rocco, Trieste


Fotbal:
Nezapomenutelný zápas! Proti (nejen) papírově a ekonomicky silnějšímu soupeři z italské Serie A pomohl našim hráčům obětavý výkon, skvělá efektivita a pořádná porce štěstí! Každopádně vyhrát v evropských pohárech v Itálii 3:1, to je výsledek, který se zapíše do dějin Slovanu i českého klubového fotbalu. O naše branky se postarali Rybalka, Delarge a Kušnír. Do skupiny Evropské ligy nám chybí stejný krůček jako před čtyřmi lety po prvním zápase s Bukureští, takže teď jen udělat vše pro to, aby se historie neopakovala.

Sestavy:
Udine:
Kelava - Heurtaux, Danito, Domizzi - Basta, Lazzari (63. Maicosuel), Alan, Pinzi (63. Zielinski), Gabriel - Di Natale, Muriel
Slovan:
Kovář - Kušnír, Kováč, Kelić, Fleišman - Sackey, Rybalka - Delarge (90. Hadaščok), Pavelka, Frýdek (65. Šural) - Rabušic

Diváci:
Oficiální počet nebyl ohlášen a odhady v pátečních italských denících se pohybovaly mezi šesti až osmi tisíci diváků, kteří se vydali za svým týmem z Udine do asi 80 km vzdáleného Trieste (v češtině nazývaného Terst).
Domácí ultras bylo asi 500 a stáli v dolních řadách protější tribuny (obě tribuny za brankami kromě sektoru hostů zůstaly zavřené, asi kvůli nevyhovujícím sedačkám bez opěrátek). Vlajky: Collettivo, Ultras 1995, Supporters Udinese a několik dalších menších vlajek.
Do sektoru hostů dorazilo dvěma autobusy a auty něco přes 120 Slovaňáků, Slovaňaček a Slovaňačat. Vlajky: D.B.S. on tour, Děda Boys Slovan, Turnov supporters, Supras a přes ní SC08 (vysvětlení v komentáři), dále ještě Nezmar a Modrobílí. Dalších asi 80 (nejen) libereckých turistů z letadlové výpravy sedělo a občas dokonce i něco zafandilo na hlavní tribuně.


Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Bez chorea, několikrát se v domácím kotli ojediněle rozhořela nějaká pyrotechnika.

Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Kotel Udinese Calcio si i přesto, co se v posledních letech děje v Itálii (což se asi odrazilo i na počtu lidí v kotli), zachoval nádech z let minulých a předváděl typický italský support - melodický, vytrvalý, přesto hlasitý. Postupem času a s přibývajícími brankami sice hlasitost o něco zeslábla a tribuny mimo kotel ztichly, ale rozeřvávači dokázali i ke konci zápasu vyhecovat své lidi, kteří fandili až do konce. Fandění opticky doplňovalo několik velkých mávaček vlajících po celý zápas. Celkově určitě domácí fandili na jiné úrovni, než na jakou jsme zvyklí z českých kotlů.
Hosté:
Megafon ani buben nám v Itálii "překvapivě" nebyly povoleny, což znesnadnilo organizaci, přesto byl support aspoň o něco lepší než v Rize a Curychu. Že by to ale nějak překonalo obvyklé ligové výjezdové poměry, to zase ne. Část lidí v sektoru zase jen seděla a zapojovala se minimálně.

Komentář:
V Terstu se hrálo kvůli stavbě nového stadionu v Udine. Z turistického pohledu to možná byla dokonce zajímavější destinace - historické přístavní město, dokonce i nějaké to koupání v moři proběhlo (pláž ale jen betonová).
Současnou italskou realitu jsme pocítili na vlastní kůži, když kromě dopředu zakázaného megafonu a bubnu nebyla vpuštěna ani naše výjezdová vlajka, respektive ta polovina, kde je kromě nápisu CORE a skupinového loga a motta navíc i nápis ULTRAS LIBERI, který pořadatelé u vstupu shledali jako nepřípustný. Protože jsme s něčím podobným dopředu trochu počítali, vzali jsme i malou výjezdovou vlajku, na ní je ale zase nápis Slovan Liberec Ultrà. Nepodařilo se nám ji nepozorovaně pronést a při kontrole se jim to taky moc nepozdávalo, ale nakonec dovolili aspoň tuhle vlajku. Takže nakonec visela z velké vlajky část SUPRAS a přes ní malá SC08.

Více se dočtete v magazínu Unisono.

Všechny fotky ze zápasu i z města si můžete prohlédnout ZDE.


Autor : S.CORE, čtené 23356x
Pondělí, 26. Srpna 2013

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1728 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL