Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    S.Core přiznává barvu!

Vyjádření skupiny k aktuální pomlouvačné kampani.


Internet?
Nejsme internetoví fanoušci. Centrum našich aktivit je náš kotel a stadiony, kde hraje náš klub. Rozdávat "zasvěcená moudra" na internetových diskusích a fórech nebo na Facebooku byla vždycky věc, které jsme se záměrně vyhýbali a měli k ní své výhrady. Co potřebujeme sdělit navenek, to sdělíme na webu našeho kotle, co potřebujeme sdělit vlastním lidem, sdělíme skrze interní média nebo osobně. I mezi fanoušky Slovanu ale bohužel byli a jsou jedinci, kteří místo toho, aby pomáhali budovat silnou a aktivní fanscénu, vkládají energii spíš do tak zbytečných věcí, jako je internetové mudrování nebo snaha ukázat se v dobrém světle před jinými (internetovými) fanoušky. V poslední době se ale začali množit i tací, kteří při své touze zalíbit se ostatním českým táborům a získat jejich respekt tento virtuální prostor zneužívají k tomu, aby hlásali účelové polopravdy, nebo dokonce vyložené lži jen proto, aby očernili jednotlivce, skupiny, nebo kotel jako celek. Šlo hlavně o různé rychlokvašky a nepřizpůsobivé jedince, kteří nebyli schopni zkousnout, že se kotel nehodlá smiřovat s tím, že kvůli vlastním egoistickým zájmům podkopávají to, na čem vyrostl (pozérství a rádobydrsňáctví to nikdy nebylo). Smutnou vizitkou celé české scény přitom je, že dokáže virtuální lži internetových sráčů přijmout za "pravdu". Paradoxní je, že z internetových fór na tribuny tuto "pravdu" přenesli zrovna ti, kteří byli částí své scény ještě před nedávnem označováni za "oficiální ultras" a taky si zažili, jaké to je čelit útokům a pomluvám z vlastních řad. Když už se tak ale stalo, můžeme protentokrát prolomit naše mlčení, aby si náhodou někdo nemyslel, že mlčení snad znamená souhlas, nebo dokonce přiznání.Udávání a mentalita?
Ani stokrát opakovaná lež se nestane pravdou. Nikdo z naší skupiny nikdy žádného fanouška našeho ani soupeřova klubu nikomu neudával a udávat nebude. Jinak by v naší skupině skončil. Tenhle předsudek o naší scéně přežívá z dob, kdy naše skupina ještě vůbec neexistovala a jestli tomu chce někdo bez jakýchkoliv důkazů věřit, tak ať si věří. Je nám to fuk. Co nám ale není fuk, je ubohost těch, kteří ve snaze sbírat laciné body na české scéně, tyhle lži jakože "potvrzují". Možná to dělají zcela účelově, aniž by o tom byli sami přesvědčení, to by svědčilo o jejich sráčství. V takovém případě se nelze divit, že takové jedince mezi sebou tolerovat nebudeme. Nebo tomu snad sami věří, což svědčí buď o jejich "naočkovanosti" jistými osobami, nebo o jejich vlastní nesoudnosti. Pokud totiž někdo svým chováním (většinou nesmyslně rádobydrsňáckým nebo prostě jen asociálním a pitomým) přitahuje pozornost bezpečnostních složek, nemůže se divit, že dříve nebo později ji na sebe skutečně upoutá, zvlášť když má potřebu se pod všechny své nesmyslné akce podepisovat nebo je veřejně (jak jinak než na Facebooku) přiznávat. Snadnější a pohodlnější než si přiznat tenhle fakt, je samozřejmě osočovat lidi kolem sebe, že snad za to můžou oni.

Nezávislost a práce v klubu?
Naše skupina i kotel autonomně rozhoduje o svých interních záležitostech a nikdo zvenčí - ani vedení klubu, ale ani lidi z východní tribuny, západní tribuny, nebo dokonce z národní "fanscény" nám nebudou diktovat, co si máme myslet, co máme říkat, nebo co máme dělat. Děláme to, co sami uznáme za vhodné a čemu věříme. Rozhodujeme na demokratických principech ve skupinové diskusi (zásadní rozhodnutí přijímá kotel na základě diskuse zástupců všech skupin).
Nemáme problém přiznat, že jeden z našich dříve nejaktivnějších členů už několik let pracuje v klubu. Jeho pracovní náplň se kotle dotýká jen okrajově a má v klubu jiné úkoly. Rozhodně to v Česku, na Slovensku ani v zahraničí není ojedinělá situace, že někdo z fanscény posléze převezme nějaké úkoly v klubu! Že by nikde v Česku nevěděli o žádném podobném případu, tomu se nechce věřit... Každý ať sám posoudí, jestli podle něho mají v klubu pracovat "profíci", které k němu pojí jen pracovní smlouva a výplatní páska, nebo jestli je lepší, když to jsou klubisti, kteří mají ke klubu nějaký vztah. Stejně tak je lehké vše jen kritizovat, aniž by někdo byl schopen taky převzít odpovědnost.
Každopádně na novou situaci jsme s ohledem na své zásady sami zareagovali hned, a to dřív, než se o to kdokoliv zvenčí začal zajímat. Víc odpovědnosti a úkolů museli převzít ostatní členové skupiny a daný člověk už nerozhoduje ani o obsahu choreografií ani o prezentaci skupiny, a to přesto, že víme, že daná osoba zůstává pořád loajální ke skupině i ke kotli. Kdykoliv to uznáme za vhodné, začneme hráče, trenéry nebo vedení klubu jako celek kritizovat, jako jsme to dost důsledně dělali třeba v loňské sezóně kvůli oranžovým venkovním dresům (i když se mohlo hrát v klubistické bílomodré variantě)! To vše i přesto, že tohle téma bylo většině ostatních lidí i skupin v kotli, včetně těch co se tvářili tak "nezávisle", celkem ukradené. Nemáme problém kritizovat klub i proto, že od založení naší skupiny klub (ani žádná jiná instituce) nepřispěl na naše choreografie ani korunou! Pokud někdo říká něco jiného, je to ryze účelová snaha o diskreditaci a snížení hodnoty našich tifoakcí.

Výjezdy a hrdost?
Organizované autobusové výjezdy u nás mají dlouhou tradici. Nemáme problém přiznat, že je klub částečně dotuje (rozhodně to už není tak velká podpora jako když např. svého času i chuligáni jezdili zdarma). Organizace výjezdů a udržování "pořádku" už je ale především na nás fanoušcích (a my si nastavujeme vlastní "pravidla"). Takhle to u nás funguje dlouho a dobře. Díky tomu mohou na výjezdy častěji jezdit i mladí a chudší fanoušci, a fotbal tak pro ně zůstává dostupný. Lidi z okruhu Chaotix taky rádi využívali pohodlí cenově dostupných autobusů a díky nim se v začátcích početně rozrostli. Ačkoliv zrovna naše relativně malá skupina by se obešla i bez autobusů a nezřídka sami vyrážíme po vlastní ose, pořád vidíme ve společných organizovaných výjezdech víc pozitiv než negativ. Dokud nemá slovaňácká fanscéna na to, abychom autobusy organizovali úplně bez klubu, je pro nás důležité, že jsme kvůli současnému stavu nikdy nebyli klubem "cenzurováni", co se týče svobody projevu (např. kritika žlutých a oranžových barev dresů, protesty při konci trenéra Lavičky, kritika hráčů po neděkovačce v Příbrami apod.) ani kritizováni po venkovních pyroshow, pokud probíhaly bezproblémově.
Na druhou stranu jsou věci, které se v našem kotli netolerují (bez ohledu na způsob dopravy): Ať už jde o krádeže, nesmyslné výtržnosti, politický extremismus a rasismus, blbé nebo nebezpečné zacházení s pyrotechnikou (na stadionech i mimo ně), bezdůvodné napadání cizích fanoušků, ale i podrazáctví a nulový respekt k ostatním lidem a skupinám v kotli. Tím spíš to většina lidí nehodlá tolerovat ani při organizovaných výjezdech. Chaotici se tím loni v létě cítili příliš "svázaní", proto se sami rozhodli jezdit po vlastní ose. Před jarním výjezdem do Ostravy si i přes některé své excesy vyprosili návrat do autobusů, ale nemělo to dlouhého trvání, protože už poněkolikáté dokázali, že nedokážou držet slovo (v tom je koneckonců celý problém) a uhlídat některé nepřizpůsobivé jedince ve svých řadách. Co teď jsou schopní (nejen) o autobusových výjezdech šířit, je zrovna od nich opravdu směšné!
Až v průběhu letošní sezóny, když už do kotle ani nechodili (pro odchod se rozhodli sami) a fungovali konečně na vlastní pěst, kvůli konfliktům s ochrankou při domácích zápasech a několika menším či větším incidentům akutně hrozícím pokutami pro klub, a hlavně potom, co si proti sobě definitivně poštvali technického ředitele, kterému krátce předtím údajně naslibovali, že už budou "hodní" a že nechtějí, aby za ně klub platil pokuty, začali mít problémy i se vstupenkami na venkovní zápasy. Bylo to rozhodnutí klubu, k němuž se stavíme neutrálně. Těžko od nás mohou čekat, že se jich budeme zastávat, když kromě pomlouvání naší skupiny vyhrožují i nezúčastněným lidem mimo naši skupinu a už je i nesmyslně fyzicky napadají (jako např. v Mladé Boleslavi). Rozhodně nás víc baví věnovat se devadesátiminutovému supportu a obohacovat ho o kvalitní tifoakce, než se s někým věčně natahovat, řešit jeho naschvály, podrazy a konflikty, které z nich pramení. Na druhou stranu, zatím se Chaotici při venkovních zápasech na stadion (a až na jeden případ i do sektoru) dostali všude, při lize i v evropských pohárech. Že jim v tom pomohl i člověk, kterého už několikrát podrazili a na kterého se stejně jako na naši skupinu i náš kotel snaží jen házet špínu, to se jim do jejich facebookové propagandy moc nehodí.Závěr
Pořád si myslíme, že nikomu zvenčí do naší skupiny a do našeho kotle nic není! My nejsme z těch, kdo mají potřebu řešit interní problémy veřejně nebo plánovitě někoho špinit. Jelikož ale drzost některých jedinců už přesáhla meze, byli jsme donuceni sepsat tento text. Klidně bychom mohli detailněji rozebírat, jak někdo nemohl překousnout pyroshow k pěti letům naší skupiny, trapnou a rekordně krátkou historii tištěné vlajky Ultras Boys a okolnosti vzniku ostatních jejich vlajek, propojení se zdejší sekurity, některé hrdinské akce a styl oblékání jistých "supporters", kopírování stylu, chorálů a další věci, které přispěly k vyhrocení situace v našem kotli a které by někomu dost poškodily jeho na internetu pracně budované "renomé", ale co bychom z toho měli? Chceme podotknout, že rozhodně neházíme všechny Chaotiky do jednoho pytle. Stále jsou mezi nimi lidé, s nimiž jsme neměli větší problém a k nimž máme respekt. Bohužel už jich je opravdu jen málo.
Kdo chce, ať si dál věří nesmyslům, které o nás šíří hlavně ti, kdo nám závidí (nebo komu jsou trnem v oku) stovky našich vydařených tifoakcí, které máme za sebou, a kotel, který funguje a jde si svou vlastní cestou! My nejsme z těch, kdo zoufale touží po (falešném) "respektu" české scény! Kdo má dost rozumu na to, aby slepě nevěřil všem lžím a pomluvám, ten už si obrázek udělá sám.

By supreme effort! SC08


Autor : S.CORE, čtené 105067x
Neděle, 20. Října 2013

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1728 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL