Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    Unisono č. 32 - Úvodník

Březen 2016

V lednu se podařila resuscitace našeho fanouškovského magazínu v podobě vydání čísla 31. Teď je začátek března a už je tu dvaatřicítka. Jakto? Protože jsme přes zimní pauzu nelenili a makali na všech materiálech z uplynulého zápasově neskutečné nabitého podzimu. Třicet mistrovských zápasů, z toho dvacet v rámci tuzemských soutěží a deset v Evropské lize, to je fakt pořádná porce. Na rozdíl od předchozí sezóny ale převažovaly spíš radostné okamžiky, takže psát o nich šlo určitě s větší chutí než o loňském marasmu.
Tohle vydání je definitivní důkaz, že to předchozí nebyla jen nějaká posmrtná křeč. Naopak! Málokdy vypouštíme do světa jedno číslo ve chvíli, kdy už máme jasnou představu o tom následujícím, které už je dokonce ze třetiny hotové! Jak je to možné? Jednoduše! Když se nám sešly všechny materiály, tak jsme zjistili, že zaberou tolik místa, že se nám do jednoho vydání prostě vejít nemůžou! Respektive mohly by, ale to by asi naše sešívačka fakt nedávala a museli bychom snad využít profi vazbu. To by spolu s náklady na tisk celý sešit prodražilo, a tak jsme si řekli, že ještě v březnu přijde na řadu další číslo (tři za půlsezónu vyšly naposledy na podzim 2007).
Zápasové reporty tedy končí už pohárovým výjezdem do Groningenu. Závěr podzimu a jeho celkové hodnocení nás tak čekají až příště. Nejdelší je popis ze srpnového výletu do Izraele, kde kromě autora nikdo z vás nebyl, takže o to zajímavější počteníčko to pro vás bude! Nechybí ale ani popisy ze všech dalších evropských zápasů (kromě výletu do Bragy a domácího zápasu s Marseille, které budou až ve vydání č.33). Pár nejnezajímavějších ligových zápasů jsme pokryli jen ohlédnutím ze zápasového letáku, vždy s krátkým komentářem navíc. I tak zabraly reporty přes 40 stran.
A čím jsme zaplnili zbytek listů? Fotbalovou tématiku tentokrát zastupuje článek zaměřující se na historii Slovanu v domácím poháru. Kromě přehledu všech soupeřů a výsledků se v něm dozvíte se třeba i to, co má společného působení našeho klubu v tuzemské pohárové soutěži se seriálem Doktoři z Počátků a že nejhorší, co nás v poháru může potkat je "vysílačské derby". Glosa se soustředí na naši interní a externí "mediální politiku".
Místo, které jsme ušetřili přesunutím části popisů do příštího vydání, jsme mohli využít pro zajímavé zahraniční materiály. Tradiční groundhopping nás tentokrát zavede na jeden známý západoněmecký a jeden zatím neznámý východoněmecký stadion. Vzhledem k tomu, že nám letos losování v Nyonu a Monacu přisoudily nejen fotbalově, ale i fanouškovsky velká jména s bohatou historií, přeložili jsme pro vás ze zahraničních fanzinů i článek o víc než třicetileté historii slavné skupiny Ultras Marseille. Ale to není vše! Na poslední chvíli jsme stihli doplnit ještě dva překlady o fanscéně dalšího našeho loňského soupeře v Evropské lize, konkrétně o splitské Torcidě: jednak článek o její (dokonce víc než šedesátileté) historii a navíc i rozhovor s jejími současnými členy. Jelikož se jedná o dva extra dlouhé texty, vešla se do tohoto vydání jen jejich první část a ta druhá bude následovat v příštím čísle. O další důvod víc, proč se na něj těšit? Tak se teda těšte!


Autor : UNISONO, čtené 346x
Neděle, 6. Března 2016

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1482 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
22%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL