Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


Název

Co znamená SUPRAS?
Ano, nejde o označení, které by na první poslech bylo všem jasné a srozumitelné. Nemusí to ale vůbec být nevýhoda, spíše naopak: Název má svou pointu, dobře vystihuje náš kotel a to, o co nám jde, co náš kotel charakterizuje! A co to teda je?
Supras je složenina dvou slov: SUPporters + ultRAS. Tento "termín" poprvé v roce 1991 použila skupina fanoušků francouzského klubu Paris Saint Germain (Supras Auteuil), ale v pozdějších letech tento název přejalo i několik dalších skupin například v Rakousku, Německu nebo i Švédsku.

Ačkoliv se tedy nejedná o originální označení, rozhodli jsme se pro něj i my. Náš kotel je totiž (také) takový mix supporters a ultras. Jsou v něm fanoušci, na které by spíše seděl první termín, i takoví, jež lze pojmenovat tím druhým.
Supporters se starají hlavně a výhradně o support - tedy hlasitou podporu svého týmu. Slovo "ultras" je teď v módě a je používáno v mnoha souvislostech, často nesprávně (např. v médiích jako synonymum hooligans), používají ho různé skupiny, ať už je za pravé ultras lze považovat nebo ne. Nejčastěji je ale používáno v souvislosti s fanouškovským "stylem", který má počátky a původní inspiraci v Itálii. Opravdovým ultras jde především o co nejkreativnější podporu vlastního mužstva - nejen fanděním a chorály organizovanými podle megafonu, ale i za pomoci vlajek, složitých choreografií nebo pyrotechniky - takové fandění v mnohem větší míře než např. v Anglii obsahuje i "optické prvky". Je radost vychutnat si ho nejen poslechem, ale i pohledem...

Téměř bezvýhradná podpora vlastního mužstva při všech utkáních (nejen domácích), ale neznamená, že se ultras nedokážou kriticky vyjádřit, když se jim něco nelíbí, jak ve vlastním klubu, tak ve vývoji současného "moderního" fotbalu - i proto se snaží při všech svých aktivitách být pokud možno nezávislí na klubu a jeho dotacích. Stejně se snaží postupovat i náš kotel, aniž bychom chtěli nekriticky přejímat cizí názory. Máme své vlastní pojetí, proto tedy SUP+RAS. Kdo v libereckém kotli zastoupen není, to jsou hooligans. V tomto směru žádné ambice nemáme.

A co je UNISONO?
Unisono je (stejně jako fenomén ultras) slovo italského původu. V překladu znamená něco jako "jednohlasný" nebo "jednotný". Jednotnost je základním požadavkem, aby mohl (nejen) kotel dobře fungovat. Toho bychom si všichni měli být vědomi. Bohužel tomu tak vždy nebylo, snad jsme se z toho ale už poučili. Nové označení nemá přinést další dělení a štěpení, ale naopak sjednocení!
Slovo "unisono" nás ale zaujalo i z jiného důvodu: Při pozornějším pročtení lze mezi jeho písmeny objevit i název našeho stadionu U NISy. Tam je náš klub doma, tam za Slovanem pravidelně chodíme.FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1728 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL