Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


Mentalita

Mentalita ultra
O čem podle nás "ultras" určitě není? Určitě to není žádné drsňácké rádobychuligánství ani povyšování se nad ostatní nebo jen nějaká "póza".
O čem teda ta "ultra mentalita" je? O tom, co jsme dělali i před vznikem naší skupiny: Že máme svou hrdost, že nám není lhostejná "kvalita" našeho kotle, že mu nechceme dělat ostudu a že pro to jsme ochotni aspoň něco udělat:
Fandit doma i venku bez ohledu na výsledek, připravovat chorea, tvořit nálepky, web, fanzin, ale i bojovat za svá práva a vyjádřit se, když se nám něco nelíbí, být co nejvíce nezávislí a zaujímat ultra postoje (zejména proti modernímu fotbalu).
Některá pro nás důležitá "ultra" témata stojí za podrobnější pozornost:

Support
Naší prioritou je co možná nejlepší podpora našeho klubu při všech zápasech (doma i venku). Nejde nám jen o hlasitost fandění, ale i o jeho "úroveň". Různá pleskátka, houkačky, roztleskávačky ani disko hudba z reproduktorů pravou fotbalovou atmosféru nikdy nezajistí! Chceme se (ve stoje, jen za podpory vlastních hlasivek, megafonu a bubnů) snažit o to, aby kotel fandil vytrvale celý zápas, za jakéhokoliv stavu a pokoušet se k fandění strhnout i zbytek stadionu. Nikdo z vnějšku nám nebude nařizovat co máme fandit nebo ne. Nechceme, aby fandění bylo monotónní a střídalo se jen několik jednoduchých pokřiků. Kromě tradičních songů přidáváme do repertoáru i nové popěvky a chorály, které mají dodat našemu hlasovému projevu styl a rozmanitost. Nebráníme se přitom osvědčeným melodiím ze zahraničí, rozhodně ale nehodláme přebírat cokoliv, co se už používá jinde v Česku! I když sranda při fandění nesmí chybět, snažíme se na minimum omezit nesmyslné a rádobydrsné popěvky a vše směřovat k tomu, abychom našemu týmu dokázali při zápasech pomoct, ne naopak. Zbytečné nadávky a nesmyslná kritika směrem k vlastním hráčům do kotle nepatří! Případné provokace a naschvály od hráčů soupeře nebo rozhodčích ale bez povšimnutí nepřejdeme!

Nezávislost
Nechceme být poslušným a nekritickým "přívěškem" klubu! Máme o chodu klubu a přístupu hráčů vlastní představy a kdykoliv cítíme potřebu, vyjádříme s nimi nespokojenost. Proto považujeme za důležité být i finančně co nejméně závislí na přímých i nepřímých dotacích od klubu a být co nejvíce finančně soběstační. Nechceme, aby přílišná závislost na klubu ovlivňovala naši svobodu určovat, jakým tématům se budeme věnovat a jaká stanoviska zaujmeme. Odmítáme finanční podporu od jakýchkoliv "sponzorů" - kromě příspěvků od Slovaňáků, kteří chtějí podpořit naše akce. Neptáme se, co Slovan může udělat pro nás, ale co my můžeme udělat pro něj! Výhradně konzumní, nebo rezignovaný a apatický postoj vůči vlastnímu klubu nepovažujeme za správný.

Choreografie
Naší ambicí není jen hlasová podpora Slovanu, ale také co nejčastější prezentace co nejkvalitnějších choreografií a jiných vizuálních prvků (vlajky, pyrotechnika)! Jejich prostřednictvím chceme vyjadřovat svůj citový vztah ke Slovanu, prezentovat svoje názory a kreativně oživovat atmosféru při zápasech našeho klubu. Vnímáme to také jako otázku vlastní a klubové prestiže. Pyrotechniku přitom považujeme za nedílnou součást opravdové fotbalové atmosféry a jsme proti jejím nesmyslným zákazům. Nechceme klubu škodit zbytečnými pokutami a dávat represivním složkám záminku k tvrdým zásahům, přesto se pyrotechniky napořád zříct nehodláme!

Apolitičnost
Tím hlavním, co nás spojuje a o co nám všem jde, je jen náš klub a jeho podpora. Ať už kdokoliv poslouchá jakoukoliv hudbu, jakkoliv se obléká, věří čemu chce nebo propaguje co chce, na stadionu má jít především a pouze o podporu Slovanu a neměl by své ostatní názory cpát ostatním! A už vůbec ne, pokud jde o politické názory a propagandu. Naší politikou je pouze klub a regionalismus, tedy hrdost na naše město a náš kraj, které Slovan nejlépe reprezentuje. V tomto duchu se stavíme i proti různým rasistickým a jiným extrémním ideologiím zneužívajícím fotbalové tribuny k hlásání svých pravd. Ani taková politika nemá v naší skupině ani v našem kotli místo. To vše ale neznamená, že bychom se nesnažili bojovat za svá fanouškovská práva a svobody, pokud jsou někým ohrožovány.    

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1728 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL