Slavia - Slovan 1:3 (2011/12)

3. 12. 2011
16. kolo
EdenFotbal:
V předehrávce 16. kola bojoval Slovan o druhé místo. Nakonec se mu to podařilo a urval 3 body. Samostatné utkání bylo zezačátku vyrovnané. Až ve 29. minutě zfauloval v pokutovém území Trubila Gebreho a bez protestů domácích se ihned kopala penalta. K míči se postavil Štajner, který bez obtíží lehce proměnil a Slovan vedl 1:0. Netrvalo dlouho a Slovan vedl už 2:0. Po hezké kombinaci zavěsil Gebre. Do půle byly ještě šance na obou stranách, ale ani jednomu týmu se nepodařilo vstřelit branku. V 62. minutě Breznaník z dálky vyslal bombu k tyči a Slovan vyhrával o 3 branky. Poslední dvacetiminutovku slávisti tlačili a snažili se dát gól, to se jim podařilo z pěkné akce Hlouška a Latky. Druhý zmiňovaný se prosadil hlavou a domácí snížili na 1:3. Slovan si už výhru ale pohlídal a slavil 3 body v pražském Edenu.

Sestavy:
Slavia:
Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Hloušek - Vlček (69. Petrák), Jarolím, Cicman (37. Milutinovič), Trubila (46. Hurka) - Janda - Blažek
Slovan:
Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karisik, Fleišman - Šural, Vácha, Janů, Breznaník (79.Bosančić) - Štajner, Rabušic (90.Kelić)

Diváci:
Na stadionu oficiálně 4851 diváků, což mi tolik nepřipadalo. Na stadion si mohlo cestu najít více lidí...
Slávistů na Tribuně Sever stojících okolo 650 (+ další sedící).
Nás něco málo přes 130 (stojící sotva stovka).

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Na konci utkání rozeslány po TS plakáty proti Strakovi + stroboskopy na různých místech Tribuny Sever. Jeden se dokonce dostal až do našeho sektoru...
Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
V prvním poločase se ještě snažili fandit, i když jsme od nich byli zvyklí na lepší výkony, ve druhém už spíš nárazovitě a čím dál víc se věnovali pokřikům proti Strakovi. Menší oživení přinesl gól v naší síti. Vlajky: V sektoru žádné, na stadionu jen pár fanklubových. Po celý zápas vyvěšeny plakáty proti Strakovi.
Hosté:
Fandící zhruba polovina, ostatní se jen koukali nebo se bavili. Se vstřelenými góly support nešel moc nahoru, až na poslední desetiminutovku ale byl jakž takž dobrý, i když celý zápas byl z naší strany takový nemastný neslaný. Vlajky: SC08, RPL, Chaotix, Turnov supporters a velká D.B.S.


Komentář:
1. Proč na poslední výjezd po super podzimu vyrazilo tak málo lidí z kotle i tribun...? Bylo to počasím? Tím, že se se to vysílalo na netu? Nebo prostě jenom pohodlností? Ještěže aspoň někteří jezdí pořád a jsou zapálení pro Slovan.
2. Výkony na podzim byly nad očekávání, nikdo na začátku sezóny nedoufal, že budeme na druhém místě. Škoda několika ztracených bodů doma. Venkovní zápasy byly supr! Nový trenér byl překvapením, každý z nás si zezačátku myslel, že trenér který přijde z Budějovic, dokáže takhle mužstvo vytáhnout takhle vysoko. Všechny překvapil jeho přístup k fanouškům, především ke kotli. Vždyť po každém zápase přijde na děkovačku a tleská kotli :-). Při každém TV vysílání zápasu se nezapomene zmínit o tom, že děkuje všem fanouškům, kteří přijdou mužstvo podpořit. A narozdíl od Rady nás dostal zpátky před Jablonec :-).


Více se dočtete v magazínu Unisono 23, které vyjde v příštím roce.

Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Adam, a@b.cz
Sthnut z Supras Core