Slovan - Sparta 2:1 (pohár 2015/16)

3.3.2016
Čtvrtfinále
U NisyFotbal:
Jediné co nám přinesl první poločas, byl neodpískaný faul Ondřeje Mazucha a pochybný a jediný gól ze strany Sparty, jehož autorem byl Tiemoko Konate. Obratem jsme však využili převahu, když Rabušic po nahrávce Bartošáka vyrovnal na stav 1:1. Druhý poločas byl o poznání lepší. Po střídání, kdy na hřiště nastoupil Jefremov, dostal pěknou přihrávku od Bartla, poslal centr do vápna, tam si ho našel Marek Bakoš a pěknou akci zakončil střelou do brány hostů. Pak měl ještě být vyloučený Costa, ale rozhodčí mu jasnou červenou prominul.

Sestavy:
Slovan:
Hladký - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Machuča - Bartl, Breite, Vůch (70. Sýkora) - Rabušic (78. Jefremov), Luckassen (70. Bakoš)
Sparta:
Miller - Mazuch, Kováč, Costa - Jiráček, Vácha (46. Mareček) - Kadlec, Juliš, Krejčí (64. Šural) - Fatai (46. Frýdek), Konaté

Diváci:
Oficiální návštěva 3940 diváků.
V našem kotli asi 180 lidí. Visely obvyklé vlajky.
Do sektoru hostů dorazilo cca 70 sparťanů. Vlajky: Turnov, Týnec, Lovosice...


Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
V úvodu zápasu bylo vytaženo choreo s motivem:
Original Quality 1958Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Nižší počet ve všední den i přes nasazení mladších ročníků způsobil spíše průměrný support. Během zápasu se objevilo několik mávaček.
Hosté:
Sem tam jsem něco málo zaslechla, celkově však bez většího nasazení.

Komentář:
Už podruhé se nad hlavami objevila nová sektorovka s motivem "58", kterou jsme představili při derby. Hodně z nás se na její práci podílelo a proto zkusme dbát na to, aby se nijak nepoškodila nebo nezašpinila.
Za povšimnutí také stojí, že přesto, že se jednalo o pohárový zápas, bylo připraveno choreo, což bohužel nebývá zvykem.
V neposlední řadě stojí za povšimnutí, že to v této sezóně byla již druhá domácí výhra proti Spartě, kterou jsme opět porazili i přes nenastoupení našich sparťanů (shodou okolností i ligový domácí zápas jsme vyhráli 2:1). Sparta U Nisy naposledy vyhrála na jaře 2012.

Více se dočtete v magazínu Unisono č. 33 nebo 34.
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Miu, abcd@jsemtu.com
Sthnut z Supras Core